Спільна операційна програма «Румунія — Україна — Республіка Молдова»

Спільна операційна програма Румунія-Україна-Республіка Молдова на 2007–2013 роки є основою для впровадження транскордонної діяльності в контексті Європейської політики добросусідства і партнерства (ЄІСП).

Мета програми:
Поліпшення економічної, соціальної та екологічної ситуації території, яка охоплюється програмою, в контексті безпечних та надійних кордонів шляхом пожвавлення відносин між партнерами з обох боків кордону.

Основні пріоритети програми:

Пріоритет 1. До більш конкурентоспроможної економіки прикордонної території

  • 1.1 Поліпшення продуктивності і конкурентоспроможності в міських і сільських регіонах.
  • 1.2 Ініціативи співробітництва в сфері транспорту та енергетичної інфраструктури.

Цей пріоритет має на меті поліпшення економічної ситуації прикордонних територій шляхом підтримки диверсифікації і модернізації економіки.

Пріоритет 2. Виклики навколишнього середовища та запобігання надзвичайним ситуаціям

  • 2.1 Спільне вирішення екологічних проблем, зокрема готовність до надзвичайних ситуацій.
  • 2.2 Водопостачання, управління стічними водами.

Цей пріоритет має на меті розробку довгострокових рішень екологічних проблем, з якими стикаються прикордонні області, особливо ті які пов’язані з надзвичайними екологічними ситуаціями, коли скоординований підхід є надзвичайно важливим.

Пріоритет 3. Кооперація за принципом «від людини до людини».

  • 3.1 Місцеві та регіональні адміністрації, підтримка організацій громадянського суспільства і місцевих громад.
  • 3.2 Освітній, соціальний і культурний обмін.

Цей пріоритет має на меті сприяння більшій взаємодії між людьми і громадами, що живуть в прикордонних областях.
Програма відбирає проекти, які можуть показати реальний довгостроковий транскордонний вплив на прикордонні регіони, що охоплюються програмою, та несуть вигоду по обидва боку кордону.

Організація-реалізатор здійснює підтримку діяльності органів управління та моніторингу програми (1), консультування організацій, які реалізують проекти на території, що охоплюється програмою (2), забезпечує інформаційну та промоційну підтримку реалізації програми (3).

Сьогодні на території програми, яка відноситься до сфери відповідальності “Буковинської агенції ініціатив та розвитку”, завершено 15 проектів (зокрема, такі проекти як «Долаючи кордони: розвиток гірського туризму» на базі ЧМГО «Чернівецький бізнес-центр», «Використання провідного європейського медичного досвіду – основа покращення якості медичних послуг в регіоні» на базі Заставнівської центральної районної лікарні, «Розвиток мережі фестивального туризму на Буковині» на базі Чернівецької міської ради), близько 30 (включаючи 2 великі інфраструктурні проекти) знаходяться на стадії реалізації (в т.ч. «Середньовічні прикраси: Хотин, Сорока, Сучава», «Використання європейського досвіду для боротьби з ерозією грунтів» на базі Кіцманської районної державної адміністрації» тощо).

Реалізацію програми продовжено до кінця 2016 року.

.